Agata Agatowska

"Kot"

Agata Agatowska

Hubert Czerepok

Agata Agatowska urodziła się w 1976 roku w Oświęcimiu. Studiowała rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom magisterski obroniła w 2001 roku. Edukację artystyczną w zakresie rzeźby i scenografii kontynuowała w Kunstakademie Düsseldorf w Niemczech. W 2012 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Agata Agatowska prezentowała dotychczas swoje dzieła na 20 wystawach indywidualnych oraz brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych. Za swoją twórczość rzeźbiarską artystka otrzymała wiele nagród, m.in. nagrodę Darmstädter Sezession, w Darmstadt w Niemczech (2008 r.) oraz Grand Prix na 5. Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko w Słupsku (2008 r.). W 2013 roku została uhonorowana Wyróżnieniem Miasta Oświęcim w Dziedzinie Kultury, a w 2018 roku tytułem Osobowość Roku 2017 w kategorii kultura w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”.
Hubert Czerepok
Łukasz Jasturbczak
Jerzy Kosałka

Łukasz Jasturbczak

Łukasz Jastrubczak urodził się w 1984 roku, mieszka i pracuje w Szczecinie. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Korzysta z różnych mediów, takich jak wideo, instalacja, rysunek, obiekt, koncert, interwencja, podróż, efemeryczne działanie. Jego sztukę można określić jako liryczny postkonceptualizm. Wraz z Krzysztofem Kaczmarkiem współtworzy grupę artystyczną "Krzysztofastrubczakłukaszkaczmarek". W 2013 roku otrzymał nagrodę "Spojrzenia" - Nagrodę Fundacji Deutsche Bank dla najciekawszego, młodego polskiego artysty w ciągu ostatnich dwóch lat. Uczy w Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie.

Jerzy Kosałka

Jerzy Kosałka urodził się w 1955 roku w Będzinie. Artysta multimedialny i performer. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1981 na wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP), gdzie był zatrudniony przez kilka lat jako asystent. Pracując na uczelni dołączył do redakcji wydawanego przez studentów "Magazynu Psychoaktywego LUXUS". Po stworzeniu grupy "Legendarny LUXUS" uczestniczył w większości jej wystąpień artystycznych. Od 1995 roku wystawia indywidualnie, biorąc też udział w licznych projektach zbiorowych. W swej działalności artystycznej używa różnych technologii i mediów, buduje obiekty, makiety, tworzy instalacje i realizacje w przestrzeni publicznej.

Piotr C. Kowalski

Urodzony w 1951 roku w Mieszkowie, studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu w latach 1973-78. Profesor zwyczajny. W latach 2010-2014 był kierownikiem Katedry Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie prowadzi X Pracownię Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Pracownię Gościnną w Katedrze Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Piotr C. Kowalski

Robert Kuśmirowski

Robert Kuśmirowski urodził się w 1973 roku w Łodzi. Performer, autor instalacji, obiektów, fotografii, rysunków. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni Rzeźby Monumentalnej prof. Sławomira Andrzeja Mieleszki. Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie, Johnen Galerie w Berlinie, Guido Costa Projects w Turynie. Laureat Paszportów "Polityki" i Dorocznej Nagrody MKiDN w dziedzinie Sztuk Wizualnych za 2011r. oraz wielu innych nagród. Mieszka i pracuje w Lublinie. Od 2007 roku zatrudniony na macierzystej uczelni Instytutu Sztuki Pięknych WA UMCS w Lublinie, Zakład Intermiediów oraz Sammer Academy in Salzburg (2013-2014).
Robert Kuśmirowski

Diana Lelonek

Diana Lelonek urodziła się w 1988 roku. Absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podstawą jej działań́ jest fotografia, którą łączy z innymi mediami. Interesują̨ ją działania z pogranicza bioartu. Laureatka międzynarodowych konkursów, m.in. Show Off na Miesiącu Fotografii w Krakowie (2014) i ReGeneration 3 w Musée de l’Elysée w Szwajcarii (2015). Jej prace znajdują̨ się̨ m.in. w kolekcji Muzeum Fotografii w Lozannie.
Diana Lelonek

Piotr Macha

Piotr Macha urodził się w Sosnowcu. Zajmuje się głównie instalacją, rysunkiem, filmem analogowym, fotografią, komiksem, audio-artem. Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w 2010 obronił dyplom w pracowni malarstwa prof. Dominika Lejmana. Obecnie pracuje jako asystent w X Pracowni Malarstwa Piotra C. Kowalskiego na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Piotr Macha

Wiesław Michalak

Urodził się w Łodzi 14 września w 1955 roku, zmarł 21 lipca w Toronto (Kanada). W Łodzi studiował na Uniwersytecie nauki o ziemii, filozofię i estetykę pod kierunkiem prof. Tadeusza Pawłowskiego. W 1981 opuścił Polskę i wyemigrował do Francji, a później do Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii. Dokończył studia we Francji i w Kanadzie, a następnie studiował sztuki wizualne i zrobił doktorat z cyfrowego przetwarzania obrazów na Ryearson University, BFA, School of Image Arts. Od 1984 roku mieszkał i pracował w Toronto. Od 1989 roku wykładał na uczelniach w Australii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Od 1994 był profesorem i wykładowcą geografii na Uniwersytecie Ryersona w Toronto, Ontario. Brał udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych w Kanadzie, USA, Niemczech i w Polsce. Jest autorem licznych tekstów teoretycznych z zakresu przetwarzania obrazów cyfrowych, globalizacji i fotografii.
Wiesław Michalak

Marcin Mierzicki

Marcin Mierzicki urodził się w 1973 roku. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeżby ASP we Wrocławiu. Obronił dyplom z malarstwa w 2001 roku.. Zajmuje się malarstwem, wideo, tworzy instalacje i obiekty z wykorzystaniem dźwięku. Realizuje projekty, które w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 i 2011 roku.
Marcin Mierzicki

Aleksander Radziszewski

Marcin Mierzicki urodził się w 1973 roku. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeżby ASP we Wrocławiu. Obronił dyplom z malarstwa w 2001 roku.. Zajmuje się malarstwem, wideo, tworzy instalacje i obiekty z wykorzystaniem dźwięku. Realizuje projekty, które w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 i 2011 roku.
Aleksander Radziszewski

Sonia Rammer

Sonia Rammer jest artystką i psycholożką. Otrzymała dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej, na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu uzyskała dyplom magisterski na Wydziale Nauk Społecznych w dziedzinie psychologii. Zajmuje się sztuką oraz teorią ze szczególnym uwzględnieniem psychologicznych aspektów twórczości. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie Sztuki Plastyczne w dyscyplinie artystycznej Sztuki Piękne.
Sonia Rammer

Sławomir Sobczak

Sławomir Sobczak urodził się 1964 r. w Bydgoszczy. Ukończył studia magisterskie w 1989 roku w PWSSP w Poznaniu (obecnie UAP). W 1989 roku obronił dyplom magisterski z wyróżnieniem w zakresie rysunku i malarstwa. Od 1989 - pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, obecnie jest prodziekanem Wydziału Nowych Mediów, kierownikiem Pracowni Kina rozszerzonego. W latach 1994-2007 prowadził Galerię ON w Poznaniu. W latach 2007 - 2016 był dyrektorem wykonawczym Mediations Biennale.
Sławomir Sobczak

Anna Tyczyńska

Anna Tyczyńska – artystka pracująca w obszarze instalacji, sztuki obiektu i fotografii. Kuratorka wystaw. Urodzona w Warszawie, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pracuje na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa, prowadzi II Interdyscyplinarną Pracownię Rysunku oraz zajęcia w ramach specjalności Strategie Kuratorskie i Promowanie Kultury (WEA). W latach 2002 - 2007 współprowadziła Galerię ON w Poznaniu. Uczestniczyła w 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Laureatka m.in. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki (1989, 1991, 1997, 2001), Stypendium Artystycznego Miasta Poznania (1989), Stypendium im. Marii Dokowicz (1990), odznaczona medalem Gloria Artis (2017).
Anna Tyczyńska

Marta Węglińska

Marta Węglińska urodziła się w 1990 roku w Bychawie. W 2010 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Malarstwo. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Pradze, Lublinie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Jest dwukrotną laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008 i 2010 r.)
Marta Węglińska

Ewa Zarzycka

Ewa Zarzycka urodziła się w Szczecinie. Polska artystka performance, twórczyni rysunków i instalacji. W latach 1973-1978 studiowała w Katedrze Grafiki Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu. Od 2008 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Zajmuje się przede wszystkim performance mówionym.
Ewa Zarzycka